Spotkanie dzielnicowej z seniorami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

Spotkanie dzielnicowej z seniorami

Wczoraj policjantka dzielnicowa spotkała się z seniorami z Dziennego Domu Pomocy w ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas”. Funkcjonariuszka w trakcie prelekcji poruszyła temat przemocy i mówiła o swojej służbie.

Spotkanie zorganizowane w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Kościuszki w Wałczu nie było pierwszym. St. sierż. Agnieszka Roman- Koperska dobrze zna się ze swoimi „podopiecznymi”.

Spotkanie rozpoczęło się od wyjaśnienia pojęcia przemocy i podania faz przemocy oraz współpracy Policji z innymi instytucjami w ramach przemocy w rodzinie. Seniorzy usłyszeli o zachowaniach sprawcy przemocy.

Dzielnicowa szczególną uwagę seniorów zwróciła na przemoc wobec dzieci i zaprosiła uczestników spotkania do obejrzenia krótkiego filmu pt. „Widzisz? Słyszysz? Działasz! I „ Wspólnie przeciw przemocy”. Role aktorskie w filmie odgrywają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policjantka apelowała też aby nie być obojętnym, kiedy słyszymy płacz dziecka zza ściany. Funkcjonariuszka poinformowała seniorów o obowiązkach dzielnicowego, codziennej służbie, prowadzonej dokumentacji, oraz o aspektach prawnych.

Na koniec wspólnie z panią kierownik przybyłe na spotkanie policjantki omówiły przygotowania do wspólnego projektu.

Seniorzy otrzymali od dzielnicowej miarki ze szkłem powiększającym, które będą przydatne np. przy czytaniu gazety.

 

 • Spotkanie dzielnicowej z seniorami
  1
 • Spotkanie dzielnicowej z seniorami
  2
 • Spotkanie dzielnicowej z seniorami
  3
 • Spotkanie dzielnicowej z seniorami
  4