„Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, Szkoła Podstawowa w Człopie oraz PZM byli organizatorami Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zmaganiach udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych i obecni jeszcze gimnazjaliści z 14 szkół, a zwycięzcami została drużyn ze szkoły w Strącznie i Człopie.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, odbył się przed weekendem ( 27.04.2018r) w hali Polsko- Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie. Organizatorem byli policjanci,grono pedagogiczne szkoły w Człopie i Polski Związek Motoryzacyjny. W trzech konkurencjach, podczas turnieju zmagało się 14 szkół z terenu powiatu. Celem turnieju jest popularyzowanie roweru jako ekologicznego środka transportu, popularyzowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zawodnicy wzięli udział w teście teoretycznym z wiedzy o ruchu drogowym, teście sprawnościowym, podczas którego rowerem pokonywali tor przeszkód oraz test wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Młodzi zawodnicy doskonale przygotowani byli do turnieju jak również wykazali się niesamowitym profesjonalizmem we wszystkich konkurencjach. Jednak najlepsi okazali się uczniowie z oddziału gimnazjalnego szkoły w Człopie, a wśród Szkół Podstawowych czetro- osobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej w Strącznie.

Zwycięzcy obu drużyn odebrali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Człopa Zdzisława Kmieć puchar,y dyplomy, a z hali wyjechali nagrodami w postaci rowerów. Podczas turnieju wyłoniony został najlepszy uczestnik testu wiedzy teoretycznej, którym okazała się uczennica szkoły w Strącznie.

Zawodniczka zyskała 24 pkt na 25 możliwych i z rąk I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu kom. Wojciecha Wnuka odebrała dyplom i piłkę do gry w piłkę siatkową. Pozostali zawodnicy zwycięskich miejsc odbierali popularne deskorolki tzw fiszki oraz piłki.

Na wszystkich uczestników, organizatorów oraz zaproszonych gości czekał ciepły obiad i napoje. Sponsorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Wałczu, Urząd Miasta w Wałczu, Urząd Gminy Wałcz, Urząd Miasta i Gminy Człopa, Tuczno i Mirosławiec, Stowarzyszenie „Bezpieczeństwo i Pomoc w Wałczu”, sklep rowerowy Jan Antkowiak w Wałczu.

Były także podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do turnieju.

Natomiast podziękowanie- pamiątkowy grawerton otrzymał nauczyciel Arkadiusz Moliński od lat współpracujący z policjantami przy organizacji Turnieju BRD. Zwycięskie drużyny niebawem wezmą udział w turnieju wojewódzkim. Trzymamy kciuki i życzymy dalszej wygranej oraz udziału w turnieju na szczeblu ogólnopolskim.

 

Zwycięzcy wśród Szkół Podstawowych: Zwycięzcy wśród oddziałów gimnazjalnych:

 

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Strącznie I miejsce szkoła w Człopie

II miejsce Szkoła Podstawowa w Człopie II miejsce szkoła nr 1 w Tucznie

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Mirosławcu III miejsce szkoła w Piecniku

 

Zwycięzcy wśród Szkół Podstawowych:

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Strącznie

II miejsce Szkoła Podstawowa w Człopie

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Mirosławcu

 • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  1
 • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  2
 • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  3
 • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  4
 • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  5
 • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  6