„Spotkanie z policjantami” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Spotkanie z policjantami”

Jednostkę Policji w Wałczu odwiedzili uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu. O spotkanie na terenie komendy i poznanie pracy policjantów poprosili uczniowie i nauczyciele, którzy obecnie na zajęciach lekcyjnych omawiają temat „Poznajemy różne zawody”. Dzieci poznały nie tylko pracę policjantów i sprzęt wykorzystywany w służbie ale i usłyszały krótką historię o Policji.

Spotkanie rozpoczęło się przed budynkiem komendy, gdzie uczniowie usłyszeli krótką historię o Policji tj. kiedy powstała, od kiedy służą w formacji kobiety i ilu funkcjonariuszy liczą szeregi Policji. Podczas wizyty policjanci opowiadali najmłodszym o swojej pracy i wiążących się z nią obowiązkach.

Przedstawiając swój zawód zdradzali, czym zajmują się policjanci w poszczególnych wydziałach. Co robi dyżurny jednostki, a co technik kryminalistyki czy policjanci z drogówki. Dzieci oglądały policyjny sprzęt i same mogą porozmawiać i zadawać pytania policjantom. Wizyta zwykle rozpoczyna się od dyżurki, gdzie znajduje się „serce” komendy.

To tu zapadają ważne bieżące decyzje. Dyżurny odbiera alarmowy telefon, którego nr dzieci wymieniają bezbłędnie, albo prowadzi korespondencję radiową z patrolami w mieście. Czasem uda się zajrzeć za kratę pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Dalej dzieci zwiedzały pokój komendanta.

Uczniowie rozmawiali z Panami komendantami o ich pracy i odpowiedzialności. Można było wsiąść za kółko policyjnego radiowozu, albo obejrzeć z bliska wyposażenie policjanta prewencji, Na zakończenie zwiedzania uczniowie spotkali się z policjantami dzielnicowymi st. sierż. Bartoszem Bezlerem i sierż szt. Łukaszem Szwerkoltem, którzy opowiedzieli o swojej pracy, wyjaśniając kto to jest policjant dzielnicowy.

Okazało się że niektóre dzieci znają swojego dzielnicowego. Spotkanie było okazją do przypomnienia o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i obowiązku noszenia odblasków.

Spotkanie z policjantami w białych czapkach wzbudziło sporo emocji, ponieważ można było usiąść na policyjnym motocyklu oraz w nieoznakowanym radiowozie marki BMW wyposażonym w wideorejestrator.. Zdaję się, że zwiedzanie komendy budzi ciekawość i zachęca do służby, bo były też pytania o to, jak zdobyć policyjny mundur i zostać policjantem.

 • 1 Spotkanie z policjantami
  1
 • 2 Spotkanie z policjantami
  2
 • 3 Spotkanie z policjantami
  3
 • 4 Spotkanie z policjantami
  4
 • 5 Spotkanie z policjantami
  5
 • 6 Spotkanie z policjantami
  6
 • 6 Spotkanie z policjantami
  6
 • 8 Spotkanie z policjantami
  8
 • 9 Spotkanie z policjantami
  9
 • 10 Spotkanie z policjantami
  10
 • 11 Spotkanie z policjantami
  11