„Rasizm jest zły! Powiedz nie rasizmowi!” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Rasizm jest zły! Powiedz nie rasizmowi!”

Policjanci z komendy w Wałczu, przeprowadzili prelekcję dla uczniów, różnej grupy wiekowej, poruszając problem dyskryminacji rasowej i religijnej. Ogólnym celem lekcji było zapoznanie dzieci, w dostępny im sposób ze zjawiskiem rasizmu i uświadomienie im, że rasizm jest zły.

We wczorajszym spotkaniu wzięli uczniowie wszystkich grup wiekowych ze Szkoły Podstawowej w Karsiborze z gminy Wałcz. „Rasizm jest zły! Powiedz nie rasizmowi!” to trudny i delikatny, w swej materii temat spotkania. Ogólnym celem spotkania z policjantami było zapoznanie dzieci ze zjawiskiem rasizmu i uświadomienie im, że rasizm jest zły.

Kształtowanie, w uczniach pozytywnych postaw wobec ludzi różniących się kolorem skóry, religią, kulturą, językiem to główny cel tematu. Aby uczniom lepiej zobrazować temat lekcji mundurowi, podczas spotkania z najmłodszymi uczniami wykorzystali film z programu profilaktycznego „Alfred radzi”.

Treść filmu zawiera między innymi wypowiedź obywatela Indii, który opowiada o własnych doświadczeniach związanych z dyskryminacją. Starsi uczniowie obejrzeli fragment programu telewizyjnego X Factory, gdzie pokazana jest dyskryminacja ze względu na wygląd. Rasizm na stadionach, to kolejny temat spotkania oraz tytuł kolejnego filmu.

Na koniec policjanci mówili o szacunku do instytucji i zaprosili uczniów starszych klas do obejrzenia filmu pt. „Policjanci też ludzie”. Mundurowi omówili temat odpowiedzialności prawnej za popełniane czyny związane z przestępstwami na tle narodowościowym oraz przestępstwom przeciwko działalności instytucji państwowych.

Mimo trudnej tematyki, spotkanie podobało się uczniom. Młodsi uczniowie mieli okazję poznać kukiełkę Alfreda z programu profilaktycznego, który przypadł do gustów dzieci.

 

  • 1 Rasizm jest zły! Powiedz nie rasizmowi!
    1

Pliki do pobrania

  • 2
    18.72 MB