Aktualności

„Mikołajowe spotkanie z przedszkolakami w świetlicy komendy”

Dzieci z Publicznego Przedszkola Bajka i Stokrotka odpowiedziały na zaproszenie policjantów, i przybyły do jednostki Policji w Wałczu. Spotkanie odbyło się w świetlicy jednostki, gdzie oprócz edukacji na dzieci czekały świąteczne niespodzianki.

W ramach realizacji programu „Bezpieczny Przedszkolak” wałeccy policjanci przez cały rok spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Tym razem z okazji zbliżających się świąt i Policyjnego Rajdu Mikołaja mundurowi zaprosili dzieci z Publicznego Przedszkola Bajka i Stokrotka do świetlicy wałeckiej komendy.

Oba przedszkola przystąpiły do ww. wojewódzkiego programu policji zachodniopomorskiej. Kreskówką „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” policjanci rozpoczęli spotkanie. Kancistoporty Spongeboba uczył dzieci właściwych zachowań w ruchu drogowym: jak zachować się podczas jazdy rowerem, w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię, czy w jaki sposób bezpiecznie podróżować samochodem.

Później był wspólny śpiew świątecznych piosenek, a na koniec przedszkolaki otrzymały od policjantów, w prezencie świątecznym odblaskowe breloczki i kalendarz profilaktyczny na 2018 rok. Nie zabrakło także słodyczy.

Spotkanie zakończyło się odwiedzinami pozostałych mundurowych, z których kilku jest rodzicami przybyłych dzieci. Mundurowi życzyli przedszkolakom bezpiecznych i wesołych świąt.

 

  • 1 Mikołajowe spotkanie z przedszkolakami w świetlicy komendy.
    1
  • 2 Mikołajowe spotkanie z przedszkolakami w świetlicy komendy.
    2
  • 3 Mikołajowe spotkanie z przedszkolakami w świetlicy komendy
    3