„Przedszkolaki poznają pojazdy uprzywilejowane” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Przedszkolaki poznają pojazdy uprzywilejowane”

Do czego służy policyjny radiowóz, czy strażacy tylko gaszą pożary, czy karetka przewozi tylko chorych i jak się należy zachować, kiedy te pojazdy jadą na sygnałach, a pieszy ma zielone światło? Na te i inne pytania udzielali odpowiedzi przedszkolakom, policjanci z komendy w Wałczu.

W ramach realizacji programu „Bezpieczny przedszkolak”, policjanci z Wałcza spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i gminy. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z codziennymi zadaniami policjanta w służbie. Mundurowi wyjaśniali przedszkolakom, ze policjanci są po to, ażeby pomagać najmłodszym.

Przy pomocy kolorowych ilustracji przedstawiających pojazdy ratunkowe, policjanci wyjaśnili pojęcie pojazdu uprzywilejowanego. Zadaniem przedszkolaków było wyjaśnienie do czego służą poszczególne pojazdy, z podaniem numerów telefonów alarmowych. To zadanie kilkulatki wykonały na szóstkę.

Była też zabawa edukacyjna w ruch uliczny, w trakcie której dzieci wcielały się w dowolne pojazdy, a prowadzący spotkanie policjant kierował ruchem i wydawał różne polecenia. Było parkowanie w garażu, wjazd na most oraz pęknięcie opony.

Po zakończonym spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się jak ważną rolę w bezpiecznym poruszaniu się po drodze spełniają odblaski i otrzymały od mundurowych odblaskowe breloczki, w ramach ww. programu.

Do zakupu odblaskowych breloczków włączył się wójt Gminy Wałcz.

  • 1 Przedszkolaki poznają pojazdy uprzywilejowane
    1
  • 2 Przedszkolaki poznają pojazdy uprzywilejowane
    2
  • 3 Przedszkolaki poznają pojazdy uprzywilejowane
    3