Trzy zwycięstwa wałeckich policjantów

Data publikacji 23.06.2017

Patrol roku i Dzielnicowy roku to konkursy, które przeprowadzone były w ostatnich dniach w Szczecinie. Udział w konkursach wzięli policjanci z całego województwa. Policjanci z Wałcza drużynowo zajęli drugie i trzecie miejsce, a dzielnicowy mł. asp. Zbigniew Gucze z Posterunku Policji w Tucznie indywidualnie zajął trzecie miejsce na podium.

20 i 21 czerwca br. policjanci reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z województwa zachodniopomorskiego rywalizowali o miano najlepszego policyjnego patrolu roku. Zawody te organizowane są już po raz 24. W zmaganiach udział wzięło 21 najlepszych par patrolowych.

Policjanci podczas turnieju sprawdzali się w strzelaniu sytuacyjnym i sprawności fizycznej, natomiast drugi dzień poświęcony był sprawdzeniu ich umiejętności z taktyki i techniki interwencji oraz sprawdzianu z wiedzy zawodowej, sprawdzian z wiedzy teoretycznej. Konkurencje praktyczne, zbliżone były do realiów służby patrolowej.

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo- interwencyjną. Sierż. Naumowicz Andrzej i post. Gnoiński Radosław, reprezentowali naszą jednostkę i zajęli zaszczytne trzecie miejsce na podium. Natomiast wczoraj ( 22.06.207r) rywalizowali policjanci dzielnicowi o tytuł „Dzielnicowego roku”.

St. asp. Mariusz Szydłowski i mł. asp. Zbigniew Gucze, zdobywając drużynowo drugie miejsce. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Tucznie mł. asp. Zbigniew Gucze indywidualnie zajął trzecie miejsce w województwie.

Gratulujemy naszym kolegom. Zwycięzcom gratulował i wręczał nagrody Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski oraz życzył im powodzenia, podczas codziennej służby. Reprezentanci garnizonu wezmą udział w Ogólnopolskich Zawodach.

Policjanci otrzymali także życzenia od Komenda Powiatowego Policji w Wałczu mł. insp. Zbigniewa Podhorodeckiego.