Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pielęgniarki

Aktualny numer

  • Pamięć
    Hołd dla policyjnych komandosów
    W tym roku minęła 21. rocznica tragicznych wydarzeń w Magdalence, w wyniku których poległo dwóch funkcjonariuszy Policji. Pamięć o nich trwa nie tylko w szeregach kontrterrorystów.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    Przyczepki motocyklowe dwuosobowe, tak skonstruowane, iż policjanci siedzą do siebie plecami. Daje to niewątpliwą korzyść, albowiem taki sposób usadowienia policjantów pozwala im na wcale wygodne w każdym kierunku obserwowanie drogi, ulicy i sprzyja szczególnie w tych akcjach, gdy specjalną uwagę należy zwracać na zabezpieczenie tyłów lub obserwację przebytego już terenu
  • Tylko służba
    W mundurze czuję się dobrze
    Na terenie kraju szkół, w których funkcjonują klasy mundurowe, jest wiele, jednak Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie koło Opola wyróżnia się na ich tle. Przynajmniej trzydziestu absolwentów tej placówki służy dziś w Policji, a niewykluczone, że mundury różnych kolorów założyło więcej z nich.
  • Pasje
    W błocie, deszczu, po ciemku...
    Święta wielkanocne, czyli tak naprawdę Wielka Noc, wypadły w tym roku z 30 na 31 marca. Radosne świętowanie poprzedzone jest Wielkim Postem, a w nim odbywają się drogi krzyżowe, także środowiskowe, również mundurowe. Wojsko i w tym wypadku wyprzedza Policję, bo od lat organizuje własne viae crucis. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.
  • Prawo
    Upskirting – niełatwa kwalifikacja prawna
    Upskirting oznacza fotografowanie lub filmowanie – pod spódnicą lub kiltem – zarówno okolic krocza, bielizny, a nawet genitaliów (Szkoci tradycyjnie pod kiltem nie noszą bielizny). Takie zdjęcia są wykonywane bez zgody i wiedzy osoby fotografowanej i nierzadko umieszczane w sieci lub rozpowszechniane w inny sposób.
  • Profilaktyka
    Walka z hańbą XXI wieku
    Fakt, że do tej pory istnieje na świecie niewolnictwo, marnie świadczy o kondycji współczesnych społeczeństw. Problem nie dotyczy tylko tzw. krajów trzeciego świata i tych rejonów globu, gdzie kobiety nie mają żadnych praw. Niestety rynkiem, który czeka na niewolników XXI wieku, są tzw. kraje rozwinięte.

Archiwum